Klinická logopédka a odborný garant ambulancie. V auguste 2018 zriadila prvú logopedickú ambulanciu v Stupave a odvtedy v nej pracuje. V diplomovej práci adaptovala britský test Grammar and phonology screening, ktorý zachytáva poruchy reči u detí od 3-6 rokov. Jej školiteľkou bola jedna z významných iniciátoriek výskumu detskej reči na Slovensku, doc. Mgr. Svetlana Kapalková, PhD. Ich spolupráca vyústila do tvorby skríningového testu Opakovanie pseudoslov (Kapalková, Polišenská, Vicenová, 2013), ktorým logopédi na Slovensku môžu odhaľovať fonologické deficity u detí už od 2 rokov. Počas špecializačného štúdia sa venovala rannému veku u detí, konkrétne možnostiam logopedickej diagnostiky u detí od 0. – 36. mesiacov. Školiteľkou atestačnej práce bola PaedDr. Barbora Bunová, PhD, ktorá je klinická logopédka, držiteľka bronzovej medaily Slovenskej lekárskej spoločnosti za zásluhy a certifikovaná NTD Bobath terapeutka. Ich pracovná spolupráca vyústila do odborného kurzu určeného pre klinických logopédov, ktorý v r.2017 a v r.2018 prednášali na Slovenskej zdravotníckej univerzite.
Čítajte viacLogopedička, ktorá úspešne ukončila svoje VŠ štúdium v odbore logopédia na Pedagogickej Fakulte UK v júni 2019. Vo svojej diplomovej práci sa zaoberala zrozumiteľnosťou reči u pacientov s Parkinsonovou chorobou. Školiteľom bol vedúci katedry logopédie a uznávaný klinický logopéd so zameraním na dospelú populáciu pacientov prof. PaedDr. Zsolt Cséfalvay, PhD. V práci nadviazala na výskum Mgr. Mičianovej a na väčšej vzorke pacientov skúmala faktory, ktoré vplývajú na zrozumiteľnosť reči s Parkinsonovou chorobou. Od septembra 2019 pracuje v Ambulancii klinickej logopédie v Stupave. V práci sa aktuálne špecializuje na narušenú zvukovú rovinu reči a jazyka u detí (poruchy výslovnosti), dospelým pacientom a predškolskej príprave detí (skupinové terapie).
Čítajte viacLogopedička, ktorá ukončila štúdium logopédie na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave v roku 2020. Hneď po skončení VŠ sa zamestnala v klinicko-logopedickej ambulancii v Bratislave, kde pracovala pod supervíziou Mgr. M. Olekšákovej. Od augusta 2022 pracuje v našej ambulancii a venuje sa najmä deťom s narušeným vývinom reči, deťom s oneskoreným vývinom reči a deťom s narušenou zvukovou rovinou jazyka. V diplomovej práci sa zaoberala vytvorením orientačných noriem v 2 testových batériách. Pomocou testovej batérie Balbutiogram a Testu psychickej tenzie vyšetrovala zdravé 4 a 5 ročné detí, u ktorých sledovala počet a typy neplynulostí v reči a psychickú tenziu spojenú s počtom neplynulostí. Diplomovú prácu vykonávala pod vedením Doc. PaedDr. Jana Marková, PhD. V roku 2019 sa zúčastnila ako výskumný asistent projektu MABEL (hodnotenie gramotnosti), čím sa stala aj jej oprávneným používateľom. V roku 2022 sa zúčastnila kurzu Základov detskej neuropsychológie a Tréningu fonematického uvedomovania podľa D. B. Eľkonina.
Čítajte viacLogopédka, ktorá prepájala logopedické vzdelanie s pedagogickým a vo svojej praxi sa zameriavala na osoby so sluchovým postihnutím, poruchy výslovnosti a rozvíjanie literárnej gramotnosti. Už niekoľko rokov pracuje na škole pre žiakov so sluchovým postihnutím, kde sa venuje najmä stredoškolákom. V centre špeciálnopedagogického poradenstva Effeta sa zamerala na mladšie deti a rannú intervenciu. Od 09/2019 pracuje v našej ambulancii ako logopéd. Jej pracovné zameranie v Ambulancii klinickej logopédie je nasledovné : symptomatické poruchy reči, narušený vývin reči, poruchy výslovnosti a korekčné programy pre podporu literárnej gramotnosti u detí predškolského veku. Aktuálne je na rodičovskej dovolenke (od 06-2020).
Logopedička, ktorá ukončila štúdium logopédie na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave v roku 2020. Od 08/2020 - 08/2022 pracovala v našej ambulancii. Úspešne sa venovala deťom s narušeným a s oneskoreným vývinom reči a aj deťom s poruchami výslovnosti. Aktívne sa podieľala na tvorbe a na realizácií nových projektov v rámci našej ambulancie, ako napr. skupinové terapie pre deti od 4-5 rokov, intenzívny tréning pragmatických zručností u detí so sémanticko-pragmatickým syndrómom, vzdelávacie semináre pre rodičov. Aktuálne pôsobí v Ambulancii klinickej logopédie v Nitre, pod vedením Mgr. Lívie Hozlárovej (pre viac info pozri www.logovia.sk)